Загартовування - перший крок на шляху до здоров’я.
В осінньо-зимовий період різко зростає захворюваність дітей, особливо алергічними і простудними захворюваннями, грипом і т.п. Це пов’язано не тільки з вірусними епідеміями, поширеними взимку, але з несприятливими екологічними умовами, які різко знижують імунітет дитини. Ефективний засіб для профілактики хвороб – загальнозміцнюючі фізичні вправи та оздоровчі комплекси, рекомендовані фахівцями. Процедури загартовування слід проводити щодня – вранці після сну і на ніч перед сном.

Методи виконання:

1.Налийте в таз або відро (душ не використовувати) холодну воду з температурою не вище +12 градусів і одномоментно вилийте на ступні дитини, що стоїть ванні. Отвір для стоку води повинно залишатися відкритим. Попросіть дитину потопати ніжками, поки стікає вода. Витріть їй ноги, не розтираючи їх, а промокаючи рушником.

2. Через 2 місяці доповніть тільки вечірнє загартовування ходьбою у воді по кісточки (щиколотку). Коли перша порція води, якою ви омивали дитині ноги, стече, вилийте у ванну з підготовленою ємності холодну воду, але не на ноги. У перший день тривалість ходьби – 1 хвилина. Через 7 – днів поступово подовжуйте процедуру, додаючи щодня по 1 хвилині до 5 хвилин. Якщо малюк «набігався» у воді і просить витерти ніжки, негайно виконаєте його прохання. Краще проводити загартовування протягом 1 хвилини в хорошому настрої дитини, ніж 5 хвилин з капризами. Тривалість процедури – не більше 5 хвилин. Описана методика – хороша підготовка для тих, хто бажає продовжити загартовування, доводячи його до обливання всього тіла холодною водою. Але якщо дитина ослаблена і така процедура викликає побоювання, використовуйте інший варіант загартовування.

3. Постеліть у ванні рушник, змочений холодною водою (температура не вище +12 С). Попросіть дитину потопати ніжками (не стояти!) На ньому протягом 1 хвилини (вранці та ввечері). Витріть їй ноги, не розтираючи, а промокаючи рушником.

4. Поступово, переконавшись у безпеці подібного методу загартовування, переходите до обливання стоп водою. Відомо, що короткочасна (не більше 3 хвилин) дія невисоких (1-5 С) температур стимулює зігрівання організму людини, тобто вироблення внутрішнього тепла. Одномоментне обливання низькотемпературної водою абсолютно безпечно і десятиліттями проводиться в багатьох дитячих установах і санаторіях. Легка стимуляція холодом поверхні стоп, на яких є рефлексогенні проекції всіх органів тіла, підвищує захисні сили організму. Надихайте малюка власним прикладом, пояснюйте йому корисність загартовування, грайте з ним, підтримуйте в ньому гарний настрій. Ні в якому разі не нагрівайте воду. Інакше не відбудеться тонізуючого впливу на активні точки стоп.

Пам’ятайте: загартовування також нормалізує психоемоційний стан дитини, покращує пам’ять і увагу, регулює діяльність серцево-судинної та ендокринної систем. По можливості не припиняйте закаливающих процедур, так як їх відсутність протягом 5 днів зводить нанівець усі попередні зусилля. При необхідності (в разі захворювання малюка) ви можете хоча б протирати стопи дитини холодним рушником. Допоможіть своїй дитині, не випускайте її беззахисною в агресивні умови зовнішнього середовища.

Кiлькiсть переглядiв: 820